Tuesday, January 24
Girls basketball
7:30 p.m. — Randolph Southern at Eastern Hancock
7:30 p.m. — Mt. Vernon at New Castle
7:30 p.m. — New Palestine at Greensburg
7:30 p.m. — Yorktown at Greenfield-Central
Wednesday, January 25
Boys basketball
7:30 p.m. — Lawrence North at New Palestine
Boys swimming
6 p.m. — Eastern Hancock at Hagerstown
Girls swimming
6 p.m. — Eastern Hancock at Hagerstown
Thursday, January 26
Girls basketball
7:30 p.m. — Eastern Hancock at Tri
7:30 p.m. — Mt. Vernon at Delta
7:30 p.m. — Yorktown at New Palestine
7:30 p.m. — Greenfield-Central at Southport
Gymnastics
6 p.m. — New Palestine at Roncalli
Friday, January 27
Boys basketball
7:30 p.m. — Pendleton Heights at Greenfield-Central
7:30 p.m. — Lapel at Eastern Hancock
7:30 p.m. – Connersville at Mt. Vernon
7:30 p.m. — Yorktown at New Palestine
Saturday, January 28
Boys basketball
12 p.m. – Greenfield-Central vs. Chatard at City of Champions (Muncie)
6 p.m./8 p.m. – Greenfield-Central vs. Burris/Muncie Central at City of Champions (Muncie)
7:30 p.m. – Mt. Vernon at Delta
Boys swimming
9 a.m. — Eastern Hancock at Centerville Invitational
Boys wrestling
8 a.m. — Eastern Hancock at Centerville Sectional
8 a.m. —Greenfield-Central, New Palestine at Warren Central Sectional
8 a.m. — Mt. Vernon at Indianapolis Arsenal Technical Sectional
Girls swimming
9 a.m.– Eastern Hancock at Centerville Invitational
Monday, January 30
Boys swimming
5:30 p.m. —Roncalli at New Palestine
Tuesday, January 31
Boys swimming
5:30 p.m. — Eastern Hancock at Greensburg
5:30 p.m. — Lawrence Central, Shelbyville at New Palestine
Girls basketball
TBD — Greenfield-Central vs. Pendleton Heights at Mt. Vernon Class 4A Sectional 9
TBD — Eastern Hancock vs. Triton Central at Triton Central Class 2A Sectional 42
Gymnastics
6 p.m. — Noblesville at New Palestine
Wednesday, February 1
Girls basketball
6 p.m. – New Palestine vs. Richmond at Mt. Vernon Class 4A Sectional 9
Thursday, February 2
Boys basketball
7:30 p.m. — Delta at Greenfield-Central
7:30 p.m. — Mt. Vernon at Noblesville
7:30 p.m. — New Palestine at Perry Meridian
Girls swimming
5:30 p.m. – New Palestine Swimming Sectional prelims
Friday, February 3
Girls basketball
6 p.m. — Mt. Vernon vs. Greenfield-Central/Pendleton Heights winner at Mt. Vernon Class 4A Sectional 9
6 p.m. — Irvington vs. Eastern Hancock/Triton Central winner at Triton Central Class 2A Sectional 42
7:30 p.m. — New Palestine/Richmond winner vs. Muncie Central/Anderson winner at Mt. Vernon Class 4A Sectional 9
Saturday, February 4
Boys basketball
1:30 p.m. – Greenwood at Greenfield-Central
1:30 p.m. – Eastern Hancock at Cowan
Boys wrestling
8 a.m. — Mt. Vernon at Pendleton Heights Regional
8 a.m. — Eastern Hancock at Richmond Regional
9 a.m. — Greenfield-Central, New Palestine at Perry Meridian Regional
Girls basketball
TBD — Mt. Vernon Class 4A Sectional 9 championship
TBD — Triton Central Class 2A Sectional 42 championship
Girls swimming
9 a.m. — New Palestine Diving Sectional
1 p.m. — New Palestine Swimming Sectional finals
Gymnastics
10 a.m. — New Palestine at Rushville Invitational