Mt. Vernon first quarter honor roll – November 29

Sixth grade

A-B honor roll

Ricardo D. Acosta, William Adamson, Jackson C. Anderson, Tatchi D. Anouan, Hunter J. Atkinson, Keenan Augustinovicz, Caolin R. Bair, Myles C. Baker, Alexis K. Beeler, Lael J. Bickham, Owen C. Bitz, Carsen T. Brandon, Elijah C. Bridenthal, Paul D. Brooks, Andrew J. Bucksot, George W. Burhenn, Haidyn Cauldwell, Camden J. Cave, Lorenzo I. Chance, Jersey J. Chargualaf, Lauren E. Chermansky, Bailee N. Cobb, Maryna A. Collins, Carson M. Conrad, James D. Cripe, Connor O. Dalton, Lillian A. Davis, Kyle D. Dickey, Ciara L. Dollens, Liam A. Donahue, Joshua W. Dowden, Colman D. Duffy, Meara B. Farrell, Samantha S. Ferris, Mya P. Fields, Abby Flick, Trae E. Fox, Ava S. Garza, Luke F. Gaston, Elizabeth V. Gee-Weiler, Claire E. Gray, Samuel J. Hadley, Madison K. Hargrove, Cadence R. Hart, Reese M. Hartman, Isabelle G. Hernandez, Wyatt B. Hodge, Joshua D. Hoyt, Zoe N. Humphrey, Camden J. Johnson, Katlynn M. Johnson, Ashton S. Julian, Samantha A. Kalvaitis, Alayna J. Kimberly, Dylan J. Kistler, Dylan S. Koglin, John A. Kroemer, Brennan R. LaBelle, Kellan L. LaBelle, Chase C. Lansel, Cameron D. Leibacher, Evan A. LeRoy, Steven A. Lloyd, Madelyn Ludlow, Mackenzie L. Lund, Ava R. MacDonald, Chase A. Masters, Kara E. McCarthy, Bryan T. McGinnis, Ryley D. Mitton, Manuel M. Morales, Mason W. Mounts, Mary C. Nichols, Cameron R. O’Farrell, Franklin R. Oesterling, Cameron A. Parsley, Luna C. Perez, Pyrce R. Perkins, Jordan A. Phillippo, Lorelei B. Pienkowski, Joshua L. Ratliff, Brianna M. Reider, Flor E. Reyes, Caylyn A. Roddy, Jacob R. Salmon, Nathan R. Salsbury, Conner J. Schank, Konnor J. Scheidt, Devon J. Scheumann, Marah L. Schug, Mya L. Sholars, Gabriel L. Simons, Clara M. Stadler, Mackenzie A. Stout, Naomi Z. Strohm, Nathan W. Sturges, Noah L. Sullivan, Levi D. Vahle, Jonathan R. Vaughan, Adam J. Vierling, Shea S. Welch, Joseph C. Wells, Amanda M. Whitney, Korbyn T. Wood, Jada L. Wright, Brady W. Youngs.

All-A honor roll

Caelan M. Alford, Xander M. Allen, Cameron D. Anderson, Dawson S. Anderson, Hunter G. Austel, Aaron J. Ballinger, Gabriel I. Bell, Nathan R. Belvo, Aysha S. Bennett, Nicole K. Burris, Erica P. Conley, Melinda S. Cornelius, Ava L. Crouch, Blake M. Darley, Carter G. Davis, Jake R. Davis, Lillian A. Davis, Emily I. DeVault, Amelia L. Dible, Marissa B. Dreiman, Drew K. Erdos, Makayla J. Faulk, Drew A. Fithian, Lillianna L. Fronek, Matthew W. Garey, Alexandrea J. Garner, Annie O. Gendron, Bryce P. Glazier, Kendall Glorioso, Rylan L. Graham, Brady T. Gray, Bryce Gray, Kyler M. Grill, Abby R. Herman, Alice W. Hermann, Lukas L. Hummel, Renee L. Hyer, Victoria J. Jenson, Daylon P. King, Joseph J. Knowlton, Lexa A. LeRoy, Rachel E. Lorsung, Ethan D. Lynch, Benjamin P. Medsker, Jocelyn G. Million, Christi R. Moore, Sophia Moore, Ethan D. Murphy, Julie C. Nicklin, Elena J. Paulsen, James T. Pittard, Tai L. Prather, Isabella G. Reske, Amelia N. Smith, Claire D. Story, Torrin C. Strange, Matthew S. Stultz, Braden C. Thomas, Ethan B. Tucker, Jennifer F. Wadeson, Dawson J. Wagner, Russell L. Weaver, Joseph A. Wilson, Ethan Woo.

Seventh grade

A-B honor roll

Daimon M. Anderson, Blake A. Augenstine, Abigail N. Austin, Caleb B. Barrett, William R. Batista, Mackenzie R. Beeler, Alexander J. Beemer, Eliza E. Bidwell, Isaac B. Borgman, Emma L. Bowling, Grant W. Bradley, Elijah L. Burch, Tara M. Callahan, Preston M. Chase, Quentin O. Christian, Cade W. Clark, Abigail L. Dunham, Seth B. Eads, Shelby M. Ehrgott, Brynn C. Elliott, Griffin D. Fine, Tatum E. Fitzgerald, Madison J. Foley, Graycie M. Gardner, Alexis E. Gebhart, Lucky B. Gibson, Cooper D. Glassing, Kate M. Gray, Brianna M. Hall, Avery L. Hanson, Emoni N. Harrison, Tyler J. Hartl, Griffin L. Hay, Maxwell G. Hayse, Madison N. Helton, Jakeb S. Henry, Shaelyn M. Henson, Kierstyn N. Herzog, Kaitlyn M. Hiles, Jacob R. Hockemeyer, Faith M. Hopper, Luke H. Huff, Dillon S. Imel, Kaden R. Jackson, Amhad L. Jarrard, Hope V. Jenkins, Lydia L. Jenson, Andrew B. Johnson, Owen R. Johnson, Shelby A. Kelly, Jack A. Kern, Ashton K. Kessinger, Grace M. King, Eli C. Knight, Joseph T. Lood, Haley E. Lowder, Samuel J. Lowder, Taylor M. Loy, Olivia A. Lugo, Hannah L. McCleery, Payton A. McDowell, Xavier A. Means, Dustin Meek, Jude A. Mills, Brett R. Montgomery, Morgan C. Montgomery, Austin C. Moore, Ryan J. Moran, Reyce A. Morgan, William A. Morris, Braden J. Musick, Chase M. Newton, Mackenzie A. Nigh, Joshua R. Orelup, Allison J. Ottens, Laila S. Owens, Brianna L. Page, Jordan A. Parham, Brooke E. Peterson, Sierra A. Pienkowski, Colton W. Plank, Emma K. Reeves, Elijah D. Reynolds, Rylan T. Robinson, Cameren C. Ross, Austin M. Rush, Brooklyn G. Shannon, Hunter J. Smith, Parker J. Smitley, Kyler M. Soderholm, Jacob R. Stout, Olivia K. Sturgill, Gavin P. Sullivan, Quin T. Sutton, Steven L. Sweet, Victoriana H. Sweet, Zoey N. Taylor, Quaid A. Thomas, Teagan R. Thomas, Piper N. Todd, Madelyn N. Warner, Macy L. Warrick, Jayden N. Weir, Caden E. Wildey, Charlie K. Williams, Raven L. Wilson, Hayden A. Wiltermood, Hunter A. Wiltermood, Kaemen D. Worden, Kreighton L. Worden, Addison R. Young.

All-A Honor Roll

Ella L. Adams, Nicole E. Adams, Megan G. Ashley, Alivia G. Barnett, Brock C. Barr, Mandy M. Bechman, Madeline A. Black, Ila E. Boston, Delaney M. Bowser, Emma E. Brennan, Riley E. Britt, Cecilia L. Bulmahn, Jackson A. Champion, Lillian M. Cole, Brielle L. Colter, Ella F. Coy, Sophia L. Dewael, Hannah S. Dishman, Alaina L. Durbin, Samuel I. Ford, Brendan C. Frank, Cooper J. Galli, Ashden J. Gentry, Riley M. Grandstaff, Maitlyn R. Griner, Mackenna N. Grinyer, Brayden J. Hardie, Katherine M. Hartnett, Lydia A. Helm, Cole A. Herman, Luke M. Hiner, Beth R. Hodgin, Logan M. Hufty, Kiley E. Hunziker, Carson A. Johnson, Katherine E. Johnson, Meredith B. Johnson, Conner N. Jones, Miguel D. Jones, Kellen B. Kerr, Katherine E. King, Curtis J. Kreklau III, Brianna K. Linton, Kaleb T. Lovell, Kayla S. Luke, Kayonna D. McGee, Jessi R. Meadows, Mackenzie Miner, Kailee M. Monroe, Gavin M. Muhlenkamp, Maura W. Musick, Brady T. Nichols, Bryanna E. Noesges, Mary K. Nosek, Alaina R. Nugent, Alexandra B. Overshiner, Sydney J. Powell, Ava N. Prather, Gavin M. Privett, Noah R. Rado, Michaela G. Rush, Amanda L. Schuck, Shay A. Shipley, Julia R. Stadler, Alexander R. Strauser, Madison L. Swingle, Morgan T. Tharp, Theresa M. Todd, Amadeus Wagner, Bryce T. Watkins, Victoria L. Wheat, Krystiana E. White, Carly A. Wilkerson, Samuel L. Wilson, Jacob M. Winzenread, Lillian G. Woolston, Kevin A. Xiao.

Eighth grade

A-B honor roll

Braden J. Alban, Del C. Anderson, Carson T. Augustinovicz, Jonathan D. Baker, Hannah C. Baldwin, Luciano S. Ballard, Jessica L. Barnes, Emma D. Bechman, Caleb M. Bell, Donovan A. Borowicz, Kaylee J. Bowles, Victoria E. Brown, William D. Caldwell, Matthew M. Campbell, Madisen L. Carns, Jacob R. Casler, Owen Chen, Ian C. Chermansky, Gabriella M. Clark, Madalyn R. Cottrell, Macey J. Cox, Sean S. Deimling, Hunter J. Dobbins, Kaylee A. Duckworth, Jadd A. Dufek, Andru D. Enochs, Natasha J. Entrekin, Matthew C. Foor, Mallory J. Ford, Karlee E. Franklin, Nevin A. Furgason, Juell N. Garrett, Shechinah T. Goodman, Nicholas J. Grandstaff, Jack F. Greer, Nathan C. Gue, Paige E. Gwinn, Caroline G. Hadley, Tori E. Hanson, Andrew L. Heffner, Denisse N. Henriquez Dubon, Jonathan M. Hermann, Katelynn M. Hexamer, Hannah M. Heydon, Sidney L. Johnstone, Paige N. Jones, Taylor K. Jones, Kaylyn E. Joyce, Nathaniel R. Kalvaitis, Haley M. Killian, Haley L. Kissee, Jaydenn J. Lacen, Emmie R. Lamaster, Ruthie N. Lamaster, Daniel P. Laughlin, Logan B. Leroy, Kade D. Lewin, Olivia R. Linder, Scott A. Lohman, Cameron M. Lusby, Arianna N. Mack, Samuel P. Mackall, Kasey R. Manship, Andrew E. Mardar, Alyssa K. Miller, Alivia M. Moore, Spencer M. Mounts, Emma P. Muffler, Aidan S. Murphy, Allison L. Myers, Joshua A. Neeb, Lily W. Njau, Hailey G. Oak, Paige B. Ormsby, Mia C. Pacey, Esther A. Parham, Jewelianna R. Perkins, Megan M. Peters, Lillian Phipps, Bryan S. Plank, Joel D. Ratliff, Lillian G. Reese, Carli M. Robbins, Cadence T. Roy, Lydia E. Ruegsegger, Makenna H. Russell, Caden X. Schneider, Peyton J. Schroeder, Julia R. Schrowe, Cameron M. Scott, Alexis N. Shelton, Charlie R. Skeen, Alexia L. Sloffer, Bailey A. Smith, Ian J. Spann, Brayden G. Stamm, Jacob M. Stank, Camren E. Sullivan, Tyler J. Sumner, Avery J. Swingle, Aiden W. Tierney, Alexander N. Tinnel, Brooklyn E. Trittipo, Dallas W. Turner, Chloe Tyndall, Claire M. Walker, Joel A. Walton, Nathaniel H. Weaver, Jordyn P. White, Noah A. Whitehouse, Sarah J. Williams, Macy M. Wilson, Griffin A. Woods, Abby E. Worley, Hanna I. Worpell, Fiona M. Wray, Ethanael S. Zitani.

All-A honor roll

Kaitlyn A. Arkenau, Reagan D. Arthur, Allyson R. Beattie, Kayden T. Bensheimer, Mallory D. Bolding, Trevor J. Bowling, Kendal J. Bowman, Colin P. Brown, Aden A. Cappelletti, Kaira E. Carter, Skylar R. Castle, Rylan T. Cole, Abigail E. Corbly, Ethan R. Cottrell, Abigail R. Crouch, Madyson R. Dallas, Lily M. Darley, Natalie C. Davis, James C. Demircioglu, Kaitlyn N. DeVoe, Brady E. Ford, Sophia G. Frank, Hailee N. Fulton, Emma L. Garwood, Katherine S. Gawrys, Bailey R. German, Michael R. Groce, Nolan P. Gronowski, Riley N. Hasseld, Faith E. Hayes, Brooke E. Hayse, Maria E. Henriquez Dubon, Olivia E. Herald, Cole H. Hess, Kendall R. Lansel, Avery E. Longman, Taylor J. Lorsung, Jacob A. Matthews, Meghan E. McCarthy, Devon R. McClammer, Shiloh E. McFarland, Samuel J. McWilliams, Jacob A. Mead, Anna V. Miller, Christopher R. Moore, Madelynne M. Moore, Sarai L. Moore, Seth A. Morrison, Sofie M. Mott. Sydney R. Nichols, Analise E. Parsley, Rylie A. Pearson, Megan M. Peters, Lillian Phipps, Kira N. Preston, Evan E. Rappe’, Albert D. Riser, Emily E. Rollo, Logan C. Schomaker, Emma K. Smith, Raelyn M. Stanfield, Madison M. Stanley, Kaitlyn N. Stephens, Shaynin Stindle, Cameron L. Stonecipher, Tyler J. Strantz, Jackson X. Tabb, Vianna G. Taflinger, Walker P. Thornton, Trinity Van Heel, Sierra R. VanSickle, Megan M. Vaughn, Ella L. Virt, Declan R. Wakeland, Shamaria R. Walker, Sarah A. Wiggins, Jaclyn A. Wilson, Daniel L. Woods, Olivia M. Yeley.