Mt. Vernon Middle School second semester honor roll

Mt. Vernon Middle School 

Second semester

All-A honor roll

Sixth grade

Ella L. Adams

Megan G. Ashley

Blake A. Augenstine

Alivia G. Barnett

Mandy M. Bechman

Eliza E. Bidwell

Madeline A. Black

Ila E. Boston

Delaney M. Bowser

Riley E. Britt

Cecilia L. Bulmahn

Jackson A. Champion

Lillian M. Cole

Sophia L. Dewael

Alaina L. Durbin

Brendan C. Frank

Cooper J. Galli

Michael C. Geryak

Cooper D. Glassing

Riley M. Grandstaff

Maitlyn R. Griner

Sarah E. Hall

Katherine M. Hartnett

Griffin L. Hay

Lydia A. Helm

Cole A. Herman

Luke M. Hiner

Beth R. Hodgin

Carolyn M. Hornsby

Logan M. Hufty

Kiley E. Hunziker

Hope V. Jenkins

Meredith B. Johnson

Conner N. Jones

Miguel D. Jones

Kellen B. Kerr

Eli C. Knight

Brianna K. Linton

Kaleb T. Lovell

Taylor M. Loy

Olivia A. Lugo

Hannah L. McCleery

Mackenzie Miner

Kailee M. Monroe

Gavin M. Muhlenkamp

Maura W. Musick

Brady T. Nichols

Bryanna E. Noesges

Mary K. Nosek

Alaina R. Nugent

Olivia M. Pastrick

Brooke E. Peterson

Sydney J. Powell

Ava N. Prather

Gavin M. Privett

Noah R. Rado

Emma K. Reeves

Elijah D. Reynolds

Austin M. Rush

Amanda L. Schuck

Shay A. Shipley

Julia R. Stadler

Madison L. Swingle

Zoey N. Taylor

Morgan T. Tharp

Teagan R. Thomas

Paighton R. VanWinkle

Amadeus Wagner

Jayden N. Weir

Krystiana E. White

Caden E. Wildey

Carly A. Wilkerson

Samuel L. Wilson

Hayden A. Wiltermood

Jacob M. Winzenread

Lillian G. Woolston

Addison Young

Seventh grade

Reagan D. Arthur

Jessica L. Barnes

Allyson R. Beattie

Caleb M. Bell

Kayden T. Bensheimer

Colin P. Brown

William D. Caldwell

Aden A. Cappelletti

Kaira E. Carter

Owen Chen

Ian C. Chermansky

Rylan T. Cole

Abigail E. Corbly

Macey J. Cox

Madyson R. Dallas

Lily M. Darley

Sean S. Deimling

James C. Demircioglu

Hunter J. Dobbins

Karlee E. Franklin

Hailee N. Fulton

Katherine S. Gawrys

Nolan P. Gronowski

Caroline G. Hadley

Tori E. Hanson

Donald L. Harbin

Riley N. Hasseld

Brooke E. Hayse

Denisse N. Henriquez Dubon

Maria E. Henriquez Dubon

Cole H. Hess

Hannah M. Heydon

Kaylyn E. Joyce

Ruthie N. Lamaster

Brayden A. Lanham

Scott A. Lohman

Avery E. Longman

Taylor J. Lorsung

Samuel P. Mackall

Jacob A. Matthews

Meghan E. McCarthy

Shiloh E. McFarland

Samuel J. McWilliams

Anna V. Miller

Madelynne M. Moore

Sarai L. Moore

Seth A. Morrison

Sofie M. Mott

Emma P. Muffler

Analise E. Parsley

Rylie A. Pearson

Megan M. Peters

Evan E. Rappe’

Mia G. Robbins

Emily E. Rollo

Lydia E. Ruegsegger

Logan C. Schomaker

Cameron M. Scott

Alexis N. Shelton

Emma K. Smith

Raelyn M. Stanfield

Madison M. Stanley

Kaitlyn N. Stephens

Tyler J. Strantz

Avery J. Swingle

Jackson X. Tabb

Vianna G. Taflinger

Walker P. Thornton

Aiden W. Tierney

Dallas W. Turner

Ella L. Virt

Claire M. Walker

Shamaria R. Walker

Nathaniel H. Weaver

Noah A. Whitehouse

Jaclyn A. Wilson

Macy M. Wilson

Daniel L. Woods

Hanna I. Worpell

Olivia M. Yeley

A-B honor roll

Sixth grade

Nicole E. Adams

Spiritual A. Allen

Kyle R. Anderson

Abigail N. Austin

Mayah E. Barker

Caleb B. Barrett

William R. Batista

Mitchell G. Beach

Mackenzie R. Beeler

Luke I. Bell

Isaac B. Borgman

Emma L. Bowling

Elijah L. Burch

Anastasia M. Busch

Tara M. Callahan

Cade W. Clark

Dalton J. Conner

Ella F. Coy

Shelby M. Ehrgott

Brynn C. Elliott

Tatum E. Fitzgerald

Madison J. Foley

Ashden J. Gentry

Caleb J. Gilson

Kate M. Gray

Collin R. Gregory

Mackenna N. Grinyer

Adriana J. Gullion

Ann M. Hankins

Avery L. Hanson

Brayden J. Hardie

Tyler J. Hartl

Zachary R. Haughton

Anna L. Hawks

Maxwell G. Hayse

Austin R. Hear

Madison N. Helton

Kierstyn N. Herzog

Kaitlyn M. Hiles

Jacob R. Hockemeyer

Faith M. Hopper

Ethan J. House

Luke H. Huff

Dillon S. Imel

Andrew A. Jasionowski

Lydia L. Jenson

Andrew B. Johnson

Carson A. Johnson

Owen R. Johnson

Shelby A. Kelly

Jack A. Kern

Amaya R. King

Grace M. King

Katherine E. King

Joseph T. Lood

Haley E. Lowder

Macy P. Lyons

Kayonna D. McGee

Gaston M. McKeeman

Jessi R. Meadows

Dustin Meek

Bryce A. Miller

Jude A. Mills

Morgan C. Montgomery

Ryan J. Moran

Chase M. Newton

Mackenzie A. Nigh

Joshua R. Orelup

Hope E. Ort

Allison J. Ottens

Laila S. Owens

Brianna L. Page

Jordan A. Parham

Sierra A. Pienkowski

Colton W. Plank

Maxwell Z. Raine

Zoe G. Rakosky

Emma K. Reeves

Dean M. Roberts

Rylan T. Robinson

Alana F. Salway

Brooklyn G. Shannon

Austin K. Simison

Hunter J. Smith

Parker J. Smitley

Jacob R. Stout

Alexander R. Strauser

Olivia K. Sturgill

Steven L. Sweet

Theresa M. Todd

Madelyn N. Warner

Bryce T. Watkins

Victoria L. Wheat

Charlie K. Williams

Raven L. Wilson

Hunter A. Wiltermood

Kreighton L. Worden

Seventh grade

Braden J. Alban

Del C. Anderson

Gage R. Bailey

Jonathan D. Baker

Emma D. Bechman

Jade O. Bell

Mallory D. Bolding

Taylor D. Bostic

Annie L. Boyd

Abigail L. Brown

Victoria E. Brown

Matthew M. Campbell

Gabriella M. Clark

Elijah C. Clotfelter

Matthew D. Coons

Ethan R. Cottrell

Madalyn R. Cottrell

Abigail R. Crouch

Olivia L. Dean

Kaitlyn N. DeVoe

Jadd A. Dufek

Taylor S. Eads

Andru D. Enochs

Matthew C. Foor

Mallory J. Ford

Juan S. Galan

Juell N. Garrett

Bailey R. German

Makayla M. Gillespie

Shechinah T. Goodman

Nicholas J. Grandstaff

Michael R. Groce

Nathan C. Gue

Paige E. Gwinn

Alia J. Hackett

Jania A. Hackett

Faith E. Hayes

Ptolemy B. Henson

Jonathan M. Hermann

Katelynn M. Hexamer

Nicklas G. Howard

Cade A. Johnson

Sidney L. Johnstone

Paige N. Jones

Nathaniel R. Kalvaitis

Haley M. Killian

Haley L. Kissee

Owen Koon

Emmie R. Lamaster

Kendall R. Lansel

Daniel P. Laughlin

Logan B. Leroy

Kade D. Lewin

Olivia R. Linder

Cameron M. Lusby

Arianna N. Mack

Kasey R. Manship

Andrew E. Mardar

Jacob A. Mead

Alyssa K. Miller

Alivia M. Moore

Spencer M. Mounts

Abigail L. Mueller

Aidan S. Murphy

Allison L. Myers

Joshua A. Neeb

Lily W. Njau

Jonathan D. Nolan

Nathaniel J. Nuckols

Hailey G. Oak

Laura K. Opel

Paige B. Ormsby

Mia C. Pacey

Esther A. Parham

Najiyah M. Payton

Lillian Phipps

Austin M. Pryor

Albert D. Riser

Carli M. Robbins

Jack T. Robinson

Cadence T. Roy

Isaac D. Scherer

Caden X. Schneider

Peyton J. Schroeder

Julia R. Schrowe

Charlie R. Skeen

Liliana K. Skene

Bailey A. Smith

Brayden G. Stamm

Amaya B. Stewart

Tyler J. Sumner

Michael P. Thompson

Alexander N. Tinnel

Sierra R. VanSickle

Megan M. Vaughn

Declan R. Wakeland

Andrew M. Walker

Joel A. Walton

Sarah J. Williams

Abby E. Worley