Mt. Vernon Middle School 

Fourth quarter

All-A honor roll

Sixth grade

Megan G. Ashley

Alivia G. Barnett

Mandy M. Bechman

Madeline A. Black

Ila E. Boston

Delaney M. Bowser

Riley E. Britt

Cecilia L. Bulmahn

Jackson A. Champion

Lillian M. Cole

Sophia L. Dewael

Alaina L. Durbin

Cooper J. Galli

Michael C. Geryak

Cooper D. Glassing

Riley M. Grandstaff

Maitlyn R. Griner

Sarah E. Hall

Ann M. Hankins

Brayden J. Hardie

Griffin L. Hay

Lydia A. Helm

Cole A. Herman

Kierstyn N. Herzog

Luke M. Hiner

Beth R. Hodgin

Carolyn M. Hornsby

Logan M. Hufty

Kiley E. Hunziker

Meredith B. Johnson

Conner N. Jones

Miguel D. Jones

Kellen B. Kerr

Brianna K. Linton

Kaleb T. Lovell

Olivia A. Lugo

Mackenzie Miner

Kailee M. Monroe

Gavin M. Muhlenkamp

Brady T. Nichols

Bryanna E. Noesges

Mary K. Nosek

Alaina R. Nugent

Brooke E. Peterson

Sydney J. Powell

Ava N. Prather

Gavin M. Privett

Noah R. Rado

Austin M. Rush

Amanda L. Schuck

Shay A. Shipley

Julia R. Stadler

Madison L. Swingle

Morgan T. Tharp

Bryce T. Watkins

Krystiana E. White

Caden E. Wildey

Carly A. Wilkerson

Hayden A. Wiltermood

Lillian G. Woolston

Addison R. Young

Seventh grade

Braden J. Alban

Reagan D. Arthur

Jessica L. Barnes

Allyson R. Beattie

Caleb M. Bell

Kayden T. Bensheimer

Colin P. Brown

William D. Caldwell

Matthew M. Campbell

Aden A. Cappelletti

Owen Chen

Ian C. Chermansky

Gabriella M. Clark

Rylan T. Cole

Abigail E. Corbly

Macey J. Cox

Madyson R. Dallas

Lily M. Darley

Sean S. Deimling

James C. Demircioglu

Hunter J. Dobbins

Karlee E. Franklin

Hailee N. Fulton

Katherine S. Gawrys

Nolan P. Gronowski

Caroline G. Hadley

Tori E. Hanson

Riley N. Hasseld

Brooke E. Hayse

Maria E. Henriquez Dubon

Cole H. Hess

Hannah M. Heydon

Kaylyn E. Joyce

Ruthie N. Lamaster

Brayden A. Lanham

Kade D. Lewin

Scott A. Lohman

Avery E. Longman

Taylor J. Lorsung

Samuel P. Mackall

Jacob A. Matthews

Meghan E. McCarthy

Shiloh E. McFarland

Samuel J. McWilliams

Anna V. Miller

Madelynne M. Moore

Sarai L. Moore

Seth A. Morrison

Sofie M. Mott

Emma P. Muffler

Rylie A. Pearson

Megan M. Peters

Austin M. Pryor

Mia G. Robbins

Emily E. Rollo

Cameron M. Scott

Alexis N. Shelton

Emma K. Smith

Raelyn M. Stanfield

Madison M. Stanley

Tyler J. Strantz

Jackson X. Tabb

Vianna G. Taflinger

Walker P. Thornton

Aiden W. Tierney

Dallas W. Turner

Megan M. Vaughn

Ella L. Virt

Claire M. Walker

Nathaniel H. Weaver

Noah A. Whitehouse

Jaclyn A. Wilson

Daniel L. Woods

Hanna I. Worpell

Olivia M. Yeley

A-B honor roll

Sixth grade

Ella L. Adams

Nicole E. Adams

Blake A. Augenstine

Mayah E. Barker

Caleb B. Barrett

William R. Batista

Mitchell G. Beach

Mackenzie R. Beeler

Ashley N. Belcher

Eliza E. Bidwell

Sierra E. Boilanger-Dean

Isaac B. Borgman

Emma L. Bowling

Grant W. Bradley

Elijah L. Burch

Anastasia M. Busch

Tara M. Callahan

Quentin O. Christian

Cade W. Clark

Ella F. Coy

Shelby M. Ehrgott

Brynn C. Elliott

Tatum E. Fitzgerald

Madison J. Foley

Brendan C. Frank

Alexis E. Gebhart

Ashden J. Gentry

Kate M. Gray

Collin R. Gregory

Mackenna N. Grinyer

Adriana J. Gullion

Avery L. Hanson

Tyler J. Hartl

Katherine M. Hartnett

Zachary R. Haughton

Anna L. Hawks

Austin R. Hear

Madison N. Helton

Jacob R. Hockemeyer

Faith M. Hopper

Ethan J. House

Luke H. Huff

Dillon S. Imel

Andrew A. Jasionowski

Hope V. Jenkins

Lydia L. Jenson

Andrew B. Johnson

Carson A. Johnson

Owen R. Johnson

Shelby A. Kelly

Jack A. Kern

Amaya R. King

Katherine E. King

Eli C. Knight

Joseph T. Lood

Kaleb T. Lovell

Haley E. Lowder

Taylor M. Loy

Hannah L. McCleery

Payton A. McDowell

Breyonna T. McGee

Kayonna D. McGee

Jessi R. Meadows

Dustin Meek

Bryce A. Miller

Morgan C. Montgomery

Ryan J. Moran

Reyce A. Morgan

Braden J. Musick

Maura W. Musick

Mackenzie A. Nigh

Joshua R. Orelup

Hope E. Ort

Allison J. Ottens

Brianna L. Page

Jordan A. Parham

Olivia M. Pastrick

Sierra A. Pienkowski

Colton W. Plank

Maxwell Z. Raine

Emma K. Reeves

Samuel G. Reeves

Elijah D. Reynolds

Dean M. Roberts

Rylan T. Robinson

Cameren C. Ross

Austin K. Simison

Hunter J. Smith

Jacob R. Stout

Alexander R. Strauser

Steven L. Sweet

Zoey N. Taylor

Teagan R. Thomas

Theresa M. Todd

Paighton R. VanWinkle

Amadeus Wagner

Madelyn N. Warner

Jayden N. Weir

Victoria L. Wheat

Charlie K. Williams

Raven L. Wilson

Samuel L. Wilson

Jacob M. Winzenread

Kreighton L. Worden

Seventh grade

Del C. Anderson

Gage R. Bailey

Jonathan D. Baker

Jade O. Bell

Mallory D. Bolding

Taylor D. Bostic

Zachary G. Botkin

Annie L. Boyd

Abigail L. Brown

William D. Caldwell

Kaira E. Carter

Elijah C. Clotfelter

Ethan R. Cottrell

Madalyn R. Cottrell

Connor W. Cox

Abigail R. Crouch

Olivia L. Dean

Jadd A. Dufek

Matthew C. Foor

Mallory J. Ford

Nevin A. Furgason

Juell N. Garrett

Makayla M. Gillespie

Shechinah T. Goodman

Nicholas J. Grandstaff

Lucas A. Griego

Michael R. Groce

Alia J. Hackett

Jania A. Hackett

Donald L. Harbin

Faith E. Hayes

Denisse N. Henriquez Dubon

Ptolemy B. Henson

Jonathan M. Hermann

Katelynn M. Hexamer

Nicklas G. Howard

Cade A. Johnson

Sidney L. Johnstone

Paige N. Jones

Taylor K. Jones

Nathaniel R. Kalvaitis

Haley M. Killian

Haley L. Kissee

Owen Koon

Emmie R. Lamaster

Kendall R. Lansel

Daniel P. Laughlin

Logan B. Leroy

Olivia R. Linder

Cameron M. Lusby

Arianna N. Mack

Kasey R. Manship

Andrew E. Mardar

Jacob A. Mead

Alyssa K. Miller

Abigail L. Mueller

Aidan S. Murphy

Allison L. Myers

Joshua A. Neeb

Lily W. Njau

Jonathan D. Nolan

Hailey G. Oak

Paige B. Ormsby

Esther A. Parham

Analise E. Parsley

Najiyah M. Payton

Lillian Phipps

Evan E. Rappe’

Albert D. Riser

Carli M. Robbins

Cadence T. Roy

Lydia E. Ruegsegger

Caden X. Schneider

Logan C. Schomaker

Julia R. Schrowe

Charlie R. Skeen

Liliana K. Skene

Brayden G. Stamm

Kaitlyn N. Stephens

Tyler J. Sumner

Avery J. Swingle

Alexander N. Tinnel

Sierra R. VanSickle

Declan R. Wakeland

Shamaria R. Walker

Joel A. Walton

Sarah J. Williams

Macy M. Wilson

Abby E. Worley